WWW.LI.I-DOCX.RU
БЕСПЛАТНАЯ  ИНТЕРНЕТ  БИБЛИОТЕКА - Различные ресурсы
 

«Григір Тютюнник. «Климко». Морально – етичні уроки доброти,чуйності,турботи про рідних. Художні особливості твору Мета: через художнє слово осмислити та сприйняти морально – ...»

Григір Тютюнник. «Климко».

Морально – етичні уроки доброти,чуйності,турботи про рідних.

Художні особливості твору

Мета:

через художнє слово осмислити та сприйняти морально – етичні уроки доброти, чуйності,турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору, охарактеризувати образ Климка,визначити художні особливості твору;

розвивати вміння грамотно висловлювати власні роздуми,спостереження,аргументувати свої твердження;виховувати людяність,доброту,повагу до інших,здатність співпереживати. Мета: осмислити та сприйняти морально-етичні уроки доброти,чуйності, турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору, охарактеризувати образ Климка,розкрити художні особливості твору; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні роздуми, спостереження, аргументувати свої твердження; виховувати почуття патріотизму, гуманізму, доброти, вміння співпереживати.

Тип: засвоєння нових знань.

Обладнання: портрет письменника,тексти повісті,ілюстрації твору,презентація.

Епіграф: Найвища наука життя – мудрість,

а найвища мудрість – бути добрим.

Григір Тютюнник

Епіграф урокуНайвища наука життя-мудрість,а найвища мудрість-бути добрим. Григір Тютюнник

Хід уроку

Організаційний момент

Вступне слово вчителя.

Повідомлення теми,мети і завдань уроку.

Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання:

- чому дитина,позбавлена в житті всього, поспішає творити добро?

Проблемне питання Чому дитина, позбавлена в житті всього, поспішає творити добро?

Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

Ідеалізм мій полягає в тому, що я завжди жду від людини хорошого. Григір Тютюнник

1.”Мікрофон”

Чому проблема добра і зла завжди є актуальною?

Що спільного у долі автора і героя?

Доведіть, що маленький Григір – прототип Климка?

Прототип (прообраз)- реальна людина,зовнішність, характер,життєві події,вчинки якої автор описав,створюючи літературний образ.

Якою повинна бути справжня людина?

2. Слово вчителя

Герої твору живуть у дуже важкий час – воєнного лихоліття.

3. Бесіда

Що несе війна?

(Аналіз таблиці «Добро і зло у повісті Григора Тютюнника «Климко»)

Добро і зло у повісті Григора Тютюнника «Климко"

Климка оточує у житті добро і зло. Що обирає Климко? Чому?

4.Простежте за людськими взаєминами у творі. Дослідіть,як на прикладі взаємостосунків героїв проявляється доброта,чуйність,милосердя,турбота про рідних та близьких людей.

Робота в групах:

Провести коментар ситуацій,в яких діють герої твору,дати їм оцінку,відтворити систему людських взаємин у вигляді потяга.

Система людських взаємин у повісті Григора Тютюнника «Климко»

Підготувати фрагмент ток – шоу з проблеми «Морально – етичні уроки доброти». Намалювати схему формування Климка як особистості.

Схема формування Климка як особистостіКлимкобабусядівчинатітонькаМаринашвецьневідомий солдатдядько КирилоЗульфатНаталія МиколаївнаБочонок, аптекарводовоз

Підготувати інтерв’ю з літературним героєм – Климком.

Наталя Миколаївна стояла осторонь від натовпу…

Несподівана зустріч

Висновок

Ми розглянули різні ситуації,в які потрапляв Климко.

Які риси характеру простежуються в його поведінці, вчинках,у спілкуванні з іншими героями?





Чи маєте ви в собі ці моральні якості?

Чи модно зараз бути добрим,турботливим?

5.Прочитайте творчі роботи,написані вдома.

Поспішайте робити добро.

Моя турбота про рідних і друзів.

Не будь байдужим до горя інших.

6. Пошуково - дослідницьке завдання

Підберіть цитати і заповніть таблицю.

Риси Цитати

Добрий, турботливий, чуйний, акуратний, працьовитий,умілий Самотній, гордий Витривалий, терплячий Товариський Відповідальний Милосердний Кмітливий, сміливий Совісний, відповідальний, стійкий Облава!..Облава!..

Доповни власну таблицю цитатами

Добрий, турботливий, чуйний, акуратний, працьовитий,умілий «Це була найбільша радість Климкова - покласти перед дядьком чепурно списані зошити, а самому заходитися поратися:винести миску з дьогтяною водою, витерти підлогу, де набризкано, і тихо, покрадьки,щоб дядько не обернувся,насипати йому юшки, якої сам і наварив, - гарячої та запашної».

Самотній, гордий «Доглядати за собою – зварити їсти, прибрати в хаті,випрати одежину – він і сам давно вже вмів…»

Витривалий, терплячий «… Земля була холодна, від неї потерпли підошви і зробилися як дерев’яні. Коли вони мерзли так,що аж пекли,і не було вже терпцю йти далі, Климко сідав просто серед дороги й одтирав їх руками…»

Товариський «Він рідко коли залишався наодинці у закіптюжених стінах, бо в нього частенько, - бувало, що й до ночі, - засиджувалося шкільне хлоп’яче товариство…»

Відповідальний «Що, що в нас картоплі є трохи та сала? Цього хоч би на два місяці хватило. А скоро зима. Зараз, поки тепло, треба йти. Харчів наміняємо по дорозі назад, молока, може…»

Милосердний «Климко видлубав з кишені одну тридцятку і поклав бабусі у пелену,а сам швидко пішов геть».

Кмітливий, сміливий «Климко випустив плащ-палатку,вчепився дівчині в другу руку і закричав : «Це моя сестра! Сестра моя, пустіть її! Чуєте?Вона мені за матір!»

Совісний, відповідальний, стійкий «-Треба ж роботу якусь зробити тітці, а то тільки набалакав : і те зроблю, і те…»

7.Самостійна робота

Складіть план до образу Климка.

Порівняйте і доповніть.

Характеристика образу КлимкаПлан 1. Климко - головний герой повісті, дитина – сирота.2. Портрет і зовнішність героя.3. Риси характеру: а) чуйність і доброта; б) благородство,щирість; в) винахідливість,мудрість, сила волі; г) уважність,працьовитість.4. Поведінка і прагнення хлопця: а) бажання навчатися; б) турботливий, співчутливий; в) відповідальність за доручену справу; г) шанобливе ставлення до дружби.5. Значення образу Климка.

8.Теорія літератури

Художні особливості твору. Художня деталь.

Завдання: визначте художні засоби названих цитат, їхню роль у творі.

Перевір себе

Художня деталь - виразна подробиця з твору, яка подає певний епізод, подію чи випадок у несподіваному ракурсі.Типи художніх деталейречоваінтер’єрнапортретнапейзажна

9.АкродиктантАкродиктант1) Заключна частина художнього твору або певного розділу його. 2) Один з основних літературних родів, складається з шести літер. 3) Літера українського алфавіту,яка позначає один з головних звуків і якою не починаються слова. 4) Вигадана розповідь,яка передає уявлення наших предків про всесвіт, природу, богів, демонів тощо. 5) Фольклорний розповідний твір про вигадані,а часом і фантастичні події. 6) Невеликий прозовий твір,у якому розповідається про одну або кілька подій з життя одного героя чи кількох головних персонажів протягом обмеженого проміжку часу. (Ключ: перші літери відповідей утворюють ім'я головного героя повісті “Климко”.)

Підсумок уроку

Проблемне питання

Чому дитина, позбавлена в житті всього, поспішає творити добро?

Проблемне питання Чому дитина, позбавлена в житті всього, поспішає творити добро?

Гра”Незакінчене речення”

-Прочитавши і проаналізувавши повість «Климко»,я відчув…,зрозумів…,подумав…

Підсумок урокуПрочитавши і проаналізувавши повість “Климко”, я відчув…,зрозумів…,подумав….

Туди, дядю, біжіть!..

Домашнє завдання

Характеризувати образ Климка.

Написати лист Климкові.


Похожие работы:

«Герберт Шиллер Манипуляторы сознанием Шиллер Г. Манипуляторы сознанием Пер. с англ.: Науч. ред. Я. Н. Засурский. М.: Мысль, 1980. Известный американский ученый профессор Герберт Шиллер на протяжении длительного времени выступает с острой критикой системы американской буржуазной журналистики, ее методов и приемов. Советскому читат...»

«Рекомендации по внесению изменений в региональные "дорожные карты", направленные на повышение эффективности здравоохранения. Указом Президента Российской Федерации от 7 мая 2012 г. №597 "О мероприятиях по реализации государственной социальной политики" (далее – Указ Президента № 597) определен комплекс мер, напр...»

«религиозных культур и светской этики" и "Основы духовно-нравственных культур народов России". Курс "Основы религиозных культур и светской этики" (ОРКСЭ) входит в состав учебных предметов, о...»

«План инспекционного контроля на 2017 г. № п/пНаименование продукции № сертификата Период действия сертификата Срок проведения ИК, кварт. I квартал ФКП "Ставропольская биофабрика" 1 Нековаквакцина против некробактериоза конечностей крс инактивированная ассоциированная РОСС RU.АБ32.В28070 26.01.2016 25.01.2018 I...»

«ЕНОГАСТРОНОМІЧНИЙ ТУРИЗМ: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ АЗІЇ НА ПРИКЛАДІ ТАЇЛАНДУ Л.М. Ткачук, Т.Ю. Примак Національний авіаційний університет Тенденції розвитку туризму у ХХІ ст. дозволяють стверджувати про формування нової моделі споживацької поведінки. Для багатьох туристів значущість культурнихосвітніх) та екологічни...»

«Зміст Особливості культури ділового мовлення.2 Орфоепічна правильність українського професійного мовлення.8 Акцентуаційні норми сучасної української літературної мови.11 Словотвірні норми та культура професійного мовлення.14 Лексик...»

«Карпенко К.І. Компетентнісний підхід до вивчення філософії // Організація навчального процесу з різними кваліфікаційними рівнями підготовки. – Матеріали ХLVIIнавчально-методичної конференції, 27 листопада 2013 р., м. Харків. – С. 91-93 ( 275 с.). Карпен...»






















 
2017 www.li.i-docx.ru - «Бесплатная электронная библиотека - различные ресурсы»

Материалы этого сайта размещены для ознакомления, все права принадлежат их авторам.
Если Вы не согласны с тем, что Ваш материал размещён на этом сайте, пожалуйста, напишите нам, мы в течении 1-2 рабочих дней удалим его.