WWW.LI.I-DOCX.RU
БЕСПЛАТНАЯ  ИНТЕРНЕТ  БИБЛИОТЕКА - Различные ресурсы
 

«Тема уроку. Різноманітність рослин у природі (квіткові рослини, хвойні, папороті, хвощі, мохи, водорості). Мета. Ознайомити учнів з різноманітністю рослин у природі; ...»

Тема уроку. Різноманітність рослин у природі (квіткові рослини, хвойні, папороті, хвощі, мохи, водорості).

Мета. Ознайомити учнів з різноманітністю рослин у природі; розвивати вміння аналізувати і класифікувати; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання. Презентація, гербарії.

Хід уроку

Організаційний момент

Підсумок фенологічних спостережень

2.1 Фронтальна робота

- Який сьогодні день?

- Подивіться на небо. Яке воно?

- Що можна сказати про погоду сьогодні?

2.2. Виступ Синоптика

2.3. Зв'язок природи з народознавством.

12 січня – Маланья.

- День збільшується на курячий крок.

- Якщо в ніч вітер віє з півдня – рік буде жарким та благополучним.

Актуалізація опорних знань.

3.1.Перевірка домашнього завдання.

а) Кросворд. «Рослина».

Встав у пусті клітинки слова, якими бувають рослини.

1 д 7б

в 2 х 3 л 4 к 6 о а

о в и у 5 д д г

р о с л и н а

і й т ь к о т

ч н я т о р о

н і н у р і р

і і р о ч і

н с н ч

і л і н

і і

б) Фронтальне опитування

- Які дерева, кущі називають листяними? Хвойними? Наведіть приклади.

- Які трав’янисті рослини називають однорічними? Дворічними? Багаторічними? Наведіть приклади.

- Які рослини називають культурними? Дикорослими? Наведіть приклади.

в) Метод «Акваріум» (Слайд 2)

г) Гра «Відшукай назву рослини» (Слайд 3)

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Метод «Мікрофон»

- Діти, де ростуть дерева, назви яких ви відшукали? Назвіть рослини, які ростуть у хвойних лісах

- Де ще живуть рослини?

4.2. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми продовжимо мандрівку у царство рослин, побуваємо в річках і морях, в лісах і на болотах, познайомимося з розмаїттям рослин, що оточують нас усюди.

- Діти, склавши розрізаний знак питання ви прочитаєте на яке вам питання треба буде відповісти в кінці уроку.

5. Вивчення нового матеріалу

5. 1. Розповідь з елементами бесіди.(Слайд 4)

Всі рослини поділяються на водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні та квіткові рослини.

5.2. Метод «Презентація»

(Учні презентують групи рослин. Під час презентації вивішують до «шпаргалки» назви своєї групи рослин.)

1 учень: Ми - водорості. Найпростіші за будовою рослини — це водорості. Вони не мають справжніх органів.

2 учень: Як ви думаєте, чому ми так називаємося? Де ми живемо?

1 учень: Водорості живуть у водоймах з прісною водою і в солоній воді морів і океанів. Водорості дуже різноманітні.

2 учень: Чому ми, рослини, так називаємося? Де ви нас бачили? Якого ми кольору?

1 учень: Зелені водорості живуть біля поверхні води. Від водоростей залежить і колір води в річці, в ставку. Про таку яскраво-зелену воду влітку кажуть, що вона «цвіте».

2 учень: Як ви думаєте, як ми, зелені водорості, утворюємо поживні речовини? Хто використовує у воді кисень, який виділяють водорості? Що виділяється при диханні рослин і тварин, які живуть у воді? Хто живиться нами, водоростями? То яке ж значення ми маємо?

1 учень: Водоростей у морях і океанах дуже багато. Вони постачають нашій планеті кисень, який виробляють у процесі живлення. Він розчиняється у воді, ним дихають всі рослини і тварини водойм, а також виділяється у повітря, і ним дихають усі живі організми. У морі росте морська трава зоспера, яку використовують на корм худобі. З інших водоростей виготовляють консерви. До речі, без водоростей, тобто виробленого з них порошку, не можна виготовити ні мармеладу, ні зефіру.





Морська капуста використовується в їжу і є цінною в умовах підвищеної радіації. Із бурих водоростей виробляють ліки: йод, бром.(Слайд 5,6,7)

(Розглянути малюнки водоростей (С. 116). Розподілити їх на зелені, бурі, червоні.)

3 учень: Я - мох. Мохи — невеличкі рослини, що підносяться лише на кілька сантиметрів над землею або стеляться по її поверхні. А витривалість у них дивовижна. Мохи витримують висушування навіть протягом кількох років, швидко оживаючи при зволоженні. Разом з тим вони спроможні переносити і довготривале затоплення, і значні температурні коливання.

4 учень: Як розмножуються мохи?

3 учень: Замість плодів і насіння на верхівці стебла мохів є коробочка, в якій утворюються дрібні коричневі спори. Коли вони дозрівають, то висипаються з коробочок, потрапляючи на вологий ґрунт, проростають й утворюють нові рослини. (Слайд 8, 9, 10)

5 учень: Ми - хвощі й папороті, багаторічні трав'янисті рослини, які походять від давніх велетенських хвощів і папоротей, що росли на Землі мільйони років тому.

Хвощі і папороті ростуть по всій території України в листяних і в мішаних лісах, на узліссі або біля водойм. На полях, де живуть хвощі, ґрунт потребує вапнування.

Кореневище деяких папоротей застосовують у пивоварні для виготовлення клею. Листя папороті використовують як підстилку худобі. Якість гною значно поліпшується, якщо він містить багато калію. Ще використовують папороті у медицині (ліки від кашлю, глистів, золотухи).(Слайд 11)

Вчитель Четверта група рослин — хвойні рослини. (Слайд 12)

Гра «Незакінчені речення» (використовуючи мікрофон) (Слайд 13)

Сосна, ялина, модрина — це...

Тис ягідний, ялівець звичайний — це...

У хвойних рослин листки...

Хвоя опадає з...

Насіння у хвойних рослин утворюється...

6 учень: Я - квіткова рослина. Цей відділ охоплює близько 300 тисяч видів. Представники цього виду поширені майже скрізь на земній кулі. Близько шостої частини суші вкривають ліси. Велику площу займають також степи, савани, луки, поля культурних рослин. Живуть квіткові рослини як у прісних водоймах, так і в морях і океанах. Таким чином, квіткові рослини займають панівне становище. Всі квіткові рослини мають корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням. Серед квіткових рослин є дерева, кущі, трав'янисті рослини. Вони використовують енергію сонця, поживні речовини ґрунту, повітря і воду, перетворюючи їх у вуглеводи (крохмаль, цукор), білки, жири тощо. А ці органічні продукти споживають тварини і люди. Квіткові рослини у великій різноманітності впливають на клімат Землі, на газообмін в атмосфері, зокрема виділяють кисень, необхідний для життя. (Слайд14)

5.3. Метод «Мозковий штурм»

- Для чого ще використовують квіткові рослини?

6. Робота з підручником (115 – 120с.)

6.1.Читання статей.

6.2.Розгляд і аналіз ілюстрацій.

6.3.Словникова робота.

Водорості, мох, спори, хвощ, папороть, шишка.

6.4.Відповіді на запитання.

Фізкультхвилинка.

7. Закріплення вивченого матеріалу.

7.1. Метод «Мозковий штурм»

-Чим відрізняються квіткові рослини від інших рослин?

7.2. Робота в зошиті

7.3. Метод «Мікрофон»

- Отже настав час дати відповідь на запитання поставлене на початку уроку.

(Учні читають слова з «шпаргалки» та називають ознаки за якими їх поділяють на відповідні групи.)

Метод «Пошта Королеви Флори»

411480012319000308610012319000205740012319000102870012319000012319000102870012319000205740012319000308610012319000411480012319000514350012319000012319000

514350069850004114800698500030861006985000205740069850001028700698500006985000

11430001270Папороть

00Папороть

52578001270Квіткові

00Квіткові

42291001270Хвощі

00Хвощі

32004001270Хвойні

00Хвойні

21717001270Водорості

00Водорості

1143001270Мох

00Мох

7.5. Цікаві факти. (Слайд15)

- Найвище дерево у світі — секвоя вічнозелена — росте в США і має висоту 110,33 м. В одній старій секвої індійці прорубали отвір — дев'ятиметровий тунель, яким могла б проїхати вантажівка. На ній у свята грав невеликий оркестр і кружляло до 15 пар. А по краях площадки вистачало місця для 20 глядачів.

- Хвоя всіх хвойних рослин містить багато вітаміну C, який допомагає запобігти цинзі та іншим хворобам.

8. Підсумок уроку.

8.1. Метод «Інтерв'ю»

Учні об’єднуються в пари, розподіляють ролі: кореспондент і респондент.

Кореспондент складає питання, щодо теми уроку. А респондент відповідає на них. Потім учні міняються ролями

9. Домашнє завдання. (Слайд 16)


Похожие работы:

«ЗНАЧЕНИЕ НЕВЕРБАЛЬНОЙ КОММУНИКАЦИИ ДЛЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЯ РКИ (НА МАТЕРИАЛЕ РУССКОЙ И ТУНИССКОЙ ЛИНГВОКУЛЬТУР) К. Е. Строганова (Белорусский государственный университет) В настоящее время перспективно изучение невербальных средств коммуникации в аспекте межкул...»

«ВСЕРОССИЙСКАЯ ОЛИМПИАДА ШКОЛЬНИКОВ ПО ФИЗКУЛЬТУРЕ. 2015–2016 г. ШКОЛЬНЫЙ ЭТАП. 5–6 КЛАССЫ Теоретико-методический тур. 5-6 классы Инструкция по выполнению заданий Вам предлагаются задания, соответствующие требованиям к уровню знаний учащих...»

«Міністерство освіти і науки України Херсонський державний університет Факультет культури і мистецтв Кафедра культурології Левченко М.Г., Шушляннікова Н.В., Думасенко С.А.ІСТОРІЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ Методичні рекоме...»

«ТЕСТИРОВАНИЕМАТЕРИАЛ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ ИТОГОВОГО КОНТРОЛЯ ПО КУРСУ "Русский язык и культура речи" для студентов инженерных специальностей Задание 1. Определите стиль и тип речи.      ...»

«2193290-374650Хаб АВИА 00Хаб АВИАМИНИСТЕРСТВО ПРОМЫШЛЕННОСТИ И ТРАНСПОРТАХАБАРОВСКОГО КРАЯКРАЕВОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УНИТАРНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ "ХАБАРОВСКИЕ АВИАЛИНИИ" "УТВЕРЖДАЮ" ПОЛИТИКА И ЦЕЛИКГУП "ХАБАРОВСКИЕ АВИАЛИНИИ" В ОБЛАСТИ ОБЕСПЕЧЕНИЯ. БЕЗОПАСНОСТИ ПОЛЕТОВ 1.ЗАЯВЛЕНИЕ О ПОЛИТИКЕ В ОБЛАСТИ БЕЗОПАСН...»

«Утверждены        приказом Министра    образования и науки   Республики Казахстан   от 17 июня 2015 года № 391 Квалификационные требования, предъявляемые к образовательной деятельности, и перечень документ...»

«Министерство спорта Российской Федерации Башкирский институт физической культуры (филиал) УралГУФКРАБОЧАЯ ПРОГРАММА ДИСЦИПЛИНЫ М1.В.1 Философские и социальные проблемы спорта по направлению 034500.68 Спо...»

«Программа по патриотическому воспитанию В ГАОУ СПО МО "Колледж "Угреша" "Гражданин и патриот" Пояснительная записка Реальное патриотическое сознание подрастающего поколения России формируется сегодня в сложных, противоречивых условиях, связанных с глубоки...»

«5445744-4543900-39355-4536600Кубок Континентов по танцам на колясках 9-10 сентября 2017 Прессрелиз Федерации спортивных танцев на колясках Кубок Континентов 2017 – мы снова будем танцевать! Кубок Континентов 2...»

«Паломничество как форма социокультурных коммуникаций Телюк Н.А., Гуринович В.В. Белорусский государственный университет Глобализация настоящего времени включает два про...»






















 
2017 www.li.i-docx.ru - «Бесплатная электронная библиотека - различные ресурсы»

Материалы этого сайта размещены для ознакомления, все права принадлежат их авторам.
Если Вы не согласны с тем, что Ваш материал размещён на этом сайте, пожалуйста, напишите нам, мы в течении 1-2 рабочих дней удалим его.