WWW.LI.I-DOCX.RU
БЕСПЛАТНАЯ  ИНТЕРНЕТ  БИБЛИОТЕКА - Различные ресурсы
 

«9 клас Розділ ІІІ. Господарство України Т-10. Промисловість будівельних матеріалів Тема уроку: Промисловість будівельних матеріалів МЕТА: Навчальна: продовжити формування поняття ...»

9 клас

Розділ ІІІ. Господарство України

Т-10. Промисловість будівельних матеріалів

Тема уроку:

Промисловість будівельних матеріалів

МЕТА: Навчальна: продовжити формування поняття про господарський комплекс України. Забезпечити засвоєння матеріалу про будівельну промисловість України: її галузеву структуру, чинники розміщення підприємств галузі, сировинну базу, значення, проблеми та перспективи розвитку.

Розвиваюча: вміння і навички самостійної роботи, узагальнювати вивчені факти, працювати з картографічним матеріалом, розвивати пошукову, дослідницьку компетентність, висловлювати свою думку, викликати зацікавленість до вивчення теми.

Виховна: впевненість у власних силах, прищеплення навичок самоконтролю, профорієнтаційне виховання, навчати учнів свідомо, а не формально ставитись до роботи.

Формування компетентностей:

Соціальна (самостійний пошук відповідей, самооцінка, взаємооцінка)

Комунікативна (стимулювання учнів, взаємоперевірки вислову власної точки зору)

Інформаційна (використання додаткової інформації, таблиць опорних конспектів)

Полікультурна ( зв'язок з іншими предметами, життєвими ситуаціями)

Продуктивна творча діяльність (використання творчих завдань, складання завдань, питань алгоритмів.

Тип уроку: урок вивчення і первинного закріплення нових знань

Основні терміни й поняття: промисловість будівельних матеріалів, в’яжучі, стінові, покрівельні матеріали, будівельна індустрія, фактори розміщення, скляна промисловість, порцеляно-фаянсова.



12509528194000Обладнання: підручник « Економічна і соціальна географія України» 9 клас, авт. Садкіна В.І. Гончаренко О.В, атлас, карта «Господарство» стр. 14, карта «Промисловість будівельних матеріалів» стр. 21, Контурна карта «Промисловість будівельних матеріалів» стр. 11, статистичні дані розвитку галузей промисловості будівельних матеріалів, мультимедійний проектор, ноутбук, таблиці.

Епіграф до уроку: Серед усіх наук, які відкривають шлях до пізнання законів

природи, найбільшою є географія.

Хід уроку:

Організаційний момент 1хв.

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів 2хв.

Актуалізація опорних знань і умінь учнів 5хв.

Вивчення нового матеріалу 24хв.

Первинна перевірка засвоєння знань 2хв.

Первинне закріплення знань 4хв.

Контроль і самоперевірка знань 3хв.

Інформація про домашнє завдання 1хв.

Підбиття підсумків уроку. Рефлексія 3хв

Організаційний момент:

Привітання, побажання гарного настрою, позитивного спілкування, активної роботи, повідомлення про організацію роботи на уроці.

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

Декілька років тому багато учнів Донецької області отримали у подарунок щоденники із зображенням ФК «Шахтар». Мало хто помітив тоді на останньому форзаці зображення майбутньої «Донбас Арени». Стадіон твоєї мрії – так її колись називали.

Мабуть, кожен з вас хоч раз у житті побував на будівельному майданчику. Їх на території країни безліч – і великих, і малих. Без будівництва не може обійтися жодна галузь виробничої та невиробничої сфери. Саме сьогодні на уроці ми розглянемо, яке значення має промисловість будівельних матеріалів, у чому особливість розвитку і розміщення підприємств будівельної індустрії.

Тема уроку: Промисловість будівельних матеріалів





План

Значення галузі. Сировинна база.

Галузева структура промисловості будівельних матеріалів.

Умови розвитку та чинники розміщення підприємств галузі.

Географія галузі.

Проблеми і перспективи розвитку галузі.

Актуалізація опорних знань:

Галузевий склад лісової промисловості і принципи розміщення окремих галузей.

Проблеми і перспективи розвитку даної галузі.

Підготуйте запитання до теми, користуючись даними графіку.

66421017081500

Вивчення нового матеріалу:

Робота з картою: Проаналізуйте легенду до карти «Промисловість будівельних матеріалів» і назвіть галузі даної промисловості.

Заповнити таблицю:

ВИРОБНИЦТВО ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ

1. Цегли Орієнтується на споживача Червоний лиман, Кривий Ріг, Чернігів, Черкаси, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Чернівці, Івано-Франківськ

2. Залізобетонних конструкцій Орієнтується на споживача Київ, Донецьк, Харків, Маріуполь, Рубіжне, Запоріжжя

3. Теплоізоляційне Київ, Запоріжжя, Маріуполь, Донецьк

4. Будівельна кераміка та фасадна кераміка Харків, Львів – керамічні заводи, Артемівськ - будівельна кераміка, Слов’янськ – керамічно-ізоляційний завод

5. Цементна Амвросіївна, Краматорськ, Єнакієве, Кривий Ріг, Миколаїв (львівська обл..), Здолбунів (Рівненська)

6. Скляна (віконне скло) Костянтинівка, Лисичанськ, Київ, Львів, Запоріжжя, Херсон, Одеса

7. Кровельний метеріалКиїв, Одеса, Львів, Слов’янськ, Умань, Краматорськ, Запоріжжя

8. Виробництва гранітаЖитомирська, Черкаська, Київська, Донецька обл..

Робота з текстом підручника:

Самостійна робота:

Робота з текстовою таблицею (у таблиці записані основні проблеми будівельного комплексу, необхідно розкрити їх сутність і з’ясувати шляхи вирішення)

Проблеми промисловості будівельних матеріалів Шляхи їх вирішення

Низький рівень механізації та автоматизації процесів

Низька якість продукції

Переважання імпортної продукції

Зниження темпів виробництва

Екологічна

Робота з геологічною колекцією:

Пізнавальне завдання:

Завод з випуску силікатної цегли має потужність 15 тис. шт. за добу. Визначте, скільки кварцового піску необхідно для роботи цього заводу на рік, якщо для виробництва 1 тис. шт. цегли затрачається 2,3 м3 піску. Що вигідніше перевозити: силікатну цеглу чи кварцовий пісок? Який принцип розташування підприємств галузі?

Первинна перевірка засвоєння знань:

Перспективи і проблеми:

Реконструкція технологічного процесу.

Надходження нових технологій виробництва.

Введення нових технологій виробництва.

Виконання соціальних задач суспільства.

Закріплення знань:

Питання для повторення вивченого матеріалу:

назвати основні особливості і виробничі зв’язки промисловості будівельних матеріалів;

галузева структура;

особливості розвитку і розміщення;

перспективи і проблеми розвитку.

Домашнє завдання:

Рефлексія: Чи цікава для вас була інформація, яку ви почули сьогодні на уроці?

Похожие работы:

«2929890-358140Согласовано с профсоюзным комитетом школы Председатель профкома /О.А. Нефедовская/ Приказ № 90-1 от 23.12.2014 года Положение об организации школьных перевозок учащихся МБОУ "Нижнекулойс...»

«Надвірнянська районна централізована бібліотечна система Організаційно-методичний відділ Інноваційні форми масової роботи в бібліотеках – вимога часу. (методичні поради) Надвірна 2015 Інноваційні форми роботи масової роботи в бібліотеках – вимога часу: методичні поради [Текст]; уклад. З. З...»

«Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования Санкт-Петербургский государственный университет Факультет свободных искусств и наук ЧочаевМухамматМухадинович"АНТИКОРРУПЦ...»

«ПЛАН мероприятий учреждений культуры Асбестовского городского округа на август 2017 года Название мероприятия Дата Время Место Адрес Торжественное открытие авторалли. Концертная программа 5 августа 15.00 площадь АО "ЦУМ" ул. Победы Танцы под духовой ор...»

«Тема уроку. Загальна економіко-географічна характеристика Італії. "Лексикологія. Створення власних висловлювань". (Соціокультурна лінія: "Культура та традиції Італії") Мета уроку. Навчальна: сформувати в учнів систему знань про особливо...»

«Приложение 3 к заключению о результатах публичных слушаний по проекту Генерального плана городского округа города Красноярска от 17.11.2014 Письменные предложения и замечания по проекту Генерального плана городского о...»

«Львівський національний університет імені Івана Франка Філософський факультет Кафедра теорії та історії культури 2015 Бакалавр культурології Антонова Вікторія Віталіївна Багінська Ольга-Анна Юріївна Бедь Іванна Юріївна Бойчук Степан Іванович Бондар Крістіна Павлівна Винницька Дарія Юріївна Карачевська Ірина Ігорівна Кіндрат Мар’яна Іго...»








 
2017 www.li.i-docx.ru - «Бесплатная электронная библиотека - различные ресурсы»

Материалы этого сайта размещены для ознакомления, все права принадлежат их авторам.
Если Вы не согласны с тем, что Ваш материал размещён на этом сайте, пожалуйста, напишите нам, мы в течении 1-2 рабочих дней удалим его.